Diskusijos
Lietuvos Darts federacija :: Diskusijos :: Varžybos, kalendorius, organizacija :: Lietuvos DARTS sporto federacija

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Moksleivių klasikinio smiginio varžybos
Pradėti naują temą
Autorius Pranešimas
Evelina
2012.02.09 - 15:55:03 Atsakyti cituojant
Svečias
Laba diena, norėčiau pasidalinti įspūdžiais apie šiandien (vasario d.) vykusį „Olimpinio festivalio“ mokinių klasikinio smiginio varžybų rajoninį etapą Trakų rajone, kurį organizavo Lentvario 1-oji vidurinė mokykla su mokytoju N. Budorin. Nors smiginį žaidžiu jau ne pirmus metus, tačiau tokios nepagarbos žmonėms ir pačiam sportui bei organizatorių nekompetensijos dar nesu mačiusi. Visų pirma atvykus buvo pareikšta, jog žaisime visai kita tvarka, nei buvo numatyta iš anksto mokytojams atsiųstuose nuostatuose. Galiausiai kardinaliai pakeitus nuostatus ir nusprendus, jog bus žaidžiama „rato“ sistema su dviguba pabaiga ir panaikinus finalo kovą dėl pirmos vietos ponas N. Budorin išdidžiai paskelbė varžybų pradžią. Kas labiausiai mane nustebino artėjant vasario 16d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, ponas N. Budorin paprašytas kalbėti lietuviškai nesutiko to padaryti ir agresyviai pareiškia, jog mums, rusiškai nesuprantančioms, turėtų išversti mus atlydėjusi mokytoja ir pašiepiamai pridūrė, jog ji turėtų tai sugebėti. Leiskite pastebėti tai, kad visose kitose rajone vykstančiose olimpiadose ar varžybos, atvirkščiai nei čia, nėra diskriminuojama nei viana tauta, tai yra, rusų ar lenkų mokyklose besimokantiems mokiniams pateikiamos užduotys jų gimtąja kalba ar yra išverčiamos visos jiems neaiškios sąvokos. Taigi vis tik naujuosius nuostatus išklausius rusų kalba ponas N. Budorin griežtai pabrėžė, jog žaidimo metu aikštelėje gali būti tiktai teisėjas ir metantis žaidėjas, kitiems metimo metu į aikštelę įeitį griežtai draudžiama. Kaip galiausiai paiškėjo ši taisyklė galiojo tik kitų mokyklų atstovams. Pats ponas N. Budorin varžybų metu įžūliai kirto žaidimo aikštelę, ją pereidamas įstrižai ir nepaisydamas prie metimo linijos strėlę beišleidžiančio moksleivio. Žinoma jis net neatsiprašė, jog sutrukdė metimą ir net pasipiktino, jog sustojo žaidimas.
Tačiau norėčiau dar sugrįžti į pradžią ir pasakyti, jog tai ką ką tik minėjau nebuvo pats blogiausias dalykas. Pradėkime nuo pono N. Budorin paskirtų neva teisių, Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos moksleivių bei didžiulės palaikymo grupės visiškai nesusijusios su varžybomis. Pono N. Budorin paskirti teisėjai trise ar net didesnėmis grupėmis buriavęsi prie taikinio ne tik neturėjo žalio supratimo apie tai kas yra smiginis ir kokios jo taisyklės, tačiau net žaidimo metu įžūliai trukdė žaidėjams savo diskusijomis su aplinkiniai, nuolatiniu muistymusi ir įžengimu į šalia žaidžiančių žaidėjų erdvę. Net lemiamų merginų pogrūpio varžybų metu, tai yra varžybų dėl pirmosios vietos, neva finalo ir galimybės Trakų rajoną atstovauti respublikiniame etape, vyr. teisėjas ponas N. Budorin ne tik, kad nestebėjo varžybų, ką jau kalbėti apie teisėjavimą joms, bet buvo užsiėmęs diplomų rašymu ir net sugebėjo suorganizuoti berniukų pogrūpio apdovanojimus. O tuo metu varžybų aikštelėje vyravo betvarkė. Leiskite pridurti, kad lemiamą kovą žaidė patyrusios žaidėjos, kas vissiems buvo žinoma, t.y. Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos ir TVDG atstovės. Net ir šių varžybų metu teko tildyti liežuvio už dantų nesugebančią palaikyti Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos teisėją. Be to į žaidimo aikštelę lemiamo lego uždarymo metu sugebėjo ne tik kad ateiti su varžybomis visiškai nesusijęs Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos moksleivis, bet ir pradėti įnirtingai dikutuoti su teisėja. Šis vaikinas net ir paprašytas metančiojo palikti aištelę sugebėjo įžūliai pasityčioti. Tiktai šį garsų ginčą išgirdęs pagaliau atkuto vyr. teisėjas ponas N. Budorin. Jis sutiko su metusiąja, kad ši serija turėtų būti permesta, bet vis tik nesugebėjo imtis jokių priemonių, juk tai buvo naudinga jo mokinėms. Daugelis varžybose dalyvavusių ar jas stebėjusių sutiko, jog buvo padarytas neatleistinas nusužengimas, bet juk ponui N. Budorin ši situacija buvo palanki, tadėl pergalė buvo užskaityta Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos mokinėms.
Taigi šitaip „SĄŽININGAI“ įvyko mūsų rajono smiginio varžybos. Atmintyje ilgam išliks pono N. Budorin nekompetencija ir neteigas užsispyrimas, labai gaila, jog gyvenimui jaunimą ruošia visiški nelankstus, užsispyręs, įnoringas ir savanaudis pedagogas, manau, kad ši situacija parodo, kodėl Lietuva pirmauja visuose blogiausiose statistikos suvestinėse.
Smiginį žinantiems norėčiau pridurti tai, jog kova dėl galimybęs atstovauti rajoną respublikoje vyko tik pogrupio varžybose iki 2 laimėtų legų, o visi šie pažeidimai įvyko žaidžiant vienodą pergalių skaičių turinčioms poroms. Nemanote, jog į viską turėjo būti žiūrima rimčiau ir turėjome sužaisti finalą?
Į viršų
Arunas
2012.02.09 - 16:24:36 Atsakyti cituojant
Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 68
Nu įdomi situacija ten pas jus klostėsi, dėkui už pasakojimą. Dar galėtum ir rezultatus parašyti, nugalėtojų, prizininkų pavardes (žinoma tada, kai pyktis praeis)
Į viršų
Tinklalapis
jurgita
2012.02.09 - 17:16:38 Atsakyti cituojant
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 10
Apie situaciją informuosim šį festivalį organizuojantį Lietuvos mokinių ir studentų sporto centrą.
Į viršų
Anoniminis
2012.02.09 - 20:01:21 Atsakyti cituojant
Svečias
Budorin
Į viršų
Anoniminis
2012.02.09 - 23:16:04 Atsakyti cituojant
Svečias
Be to visko man irgi keista, kad taip anksti įvyko rajono finalai.... Juk respublikiniai bus kovo 17.....
Į viršų
Kliwo
2012.02.09 - 23:26:54 Atsakyti cituojant
Pranešimų: 5
Manau, kad traukinys jau nuvažiavo..., kas nereiškia, kad reikia ta labai nemalonų faktą "nuleisti ant stabdžių"..LMSSC gal susidomės?
Į viršų
Arvydas D.
2012.02.09 - 23:51:48 Atsakyti cituojant
Pranešimų: 7
Nuo savęs pridursiu jog palaikau Eveliną. Teisingai daro, jog kelia į viešumą viską. Ne taip jau seniai ir aš buvau mokinys ir žinau, kokios problemos būna tokiose varžybose
Į viršų
Anoniminis
2012.02.09 - 23:54:06 Atsakyti cituojant
Svečias
Tą patį tekstą išsiunčiau Trakų švietimo centrui, sporto centrui bei LMSSC, nekantriai laukiu atsakymų...
Į viršų
Anoniminis
2012.02.10 - 00:00:27 Atsakyti cituojant
Svečias
Arvydas D. rašė ...

Nuo savęs pridursiu jog palaikau Eveliną. Teisingai daro, jog kelia į viešumą viską. Ne taip jau seniai ir aš buvau mokinys ir žinau, kokios problemos būna tokiose varžybose

Džiugu, kad vis tik yra suprantančių ir palaikančių. Tiesiog labai papiktino nepagarba mano mylimam sportui ir apskritai moksleiviams, nors aš asmeniškai pasikeitimų nesitikiu sulauksiu, bet tikiuosi, kad ateinančiais metais moksleiviai galės jausti malonumą dalyvaudami ir žaisdami šiose varžybose...
Į viršų
Arvydas D.
2012.02.10 - 00:13:47 Atsakyti cituojant
Pranešimų: 7
Smiginis mokykloje yra labai svarbi dalis, integruojant si sporta i Lietuvos sporto padanges bei jaunu zmoniu pomegiu sarasa. Labai daug kas priklauso nuo to kaip mokytojai sugeba sudominti bei pateikti si sporta moksleiviams. Tiek mane, tiek keleta mano pazistamu butent mokykloje "uzkabino" smiginis.
Tad vienas toks patarimas: Treniruokit vaikus. Patrenirave, vezkit i varzybas. Tegu ziuri, tegu domisi, patiems bus smagios ekskursijos. Kad ir i traku pilies turnyra... I kitas varzybas, butent tai ir uzkabina, tas pamatymas, susipazinimas, pacios varzybos
Kuo daugiau prie to pripras, tuo idomiau bus gyvent studentams esant
Į viršų
Darius K.
2012.02.10 - 11:36:14 Atsakyti cituojant
DariusK
Pranešimų: 3
Būtų labai įdomu čia išgirsti paties pono Budorino komentarą šiuo klausimu. Ir aplamai klausimas: ar šis pedagogas mokinantis moksleivius darts pagrindų žino apie pagrindinį Lietuvos darts puslapį? Ar lankosi čia? Ar domisi darts naujienomis?

O Evelina šaunuolė, kad netyli ir kelia tokius pūlinius į viešumą.
Į viršų
Tinklalapis
Kliwo
2012.02.10 - 12:28:10 Atsakyti cituojant
Dariau - juokauji??? Labai abejoju..., geriau pats paskambink dėl komentaro, bet tikriausiai teks bendrauti nevalstybine kalba...
Į viršų
Erika
2012.02.10 - 13:23:32 Atsakyti cituojant
Vieta: Lietuva-Norvegija
Pranešimų: 11
Sveika Evelina!
kadangi Jonavoje vyks finalai kovo 17d.,as esu sio renginio organizatore.man taip pat aktualus sis klausymas.atsiusk prasau pilna laiska man i -emailas- teisi,as pritariu kad i sia sporto saka negalima ziureti apdairiai del mokytojo ambiciju.
Į viršų
Anoniminis
2012.02.10 - 13:27:37 Atsakyti cituojant
Svečias
Kam smalsu, keliu ponios Onos Babonienės komentarą į mano laišką:
"Mes visada norime, kad varžybos vyktų pagal nuostatus ir kilniai.Jei būtini kokie nors pakeitimai ar pasiaiškinimai, jie turi vykti prieš varžybas, visiems vadovams ir teisėjams kartu suėjus,sutarus.
Susipažinus su visu Jūsų tekstu aišku, kad rajoninės varžybos vyko ne pagal visus sportininkams ir teisėjams keliamus reikalavimus.Tai yra apmaudu.
Su gautu pranešimu supažindinau metodininkę Gintarę, kuri atsakinga už smiginio varžybas.Ji parašys jums savo nuomonę,sprendimus."
Į viršų
Anoniminis
2012.02.10 - 13:29:53 Atsakyti cituojant
Svečias
Ir taip pat LMSSC metodininkės Gintarės Ragauskienės laikškas:
"Laba diena,

Esu nustebusi dėl tokių dalykų, kas vyksta Jūsų rajone, ir apskritai Lietuvoje.
Na prieš kiekvienas varžybas turi būti vadovų, mokytojų ar trenerių susirinkimas, kad išsiaiškinti ir supažindinti su varžybų eiga. Jeigu norima dalyvauti Lietuvos mokinių olimpinio festivalio smiginio varžybose, jos turi vykti pagal nuostatuose nurodytą sistemą ir tvarką.
Finalinės varžybos privalėjo vykti - turėjote žaisti iki 3 laimėtų legų, kad išsiaiškinti kuri komanda yra stipriausia ir verta aukščiausio įvertinimo. Aš suprantu iš Jūsų laiško, kad buvo nekompetetingi teisėjai ir žiūrėjo tik iš savo pusės, o neatsižvelgė į visų nuomonę.
Negaliu kažką daugiau komentuoti, kadangi nemačiau varžybų. Linkiu sėkmės ir kantrybės, ir tikiuosi, kad daugiau tokių negražių dalykų neįvyks."
Į viršų
Anoniminis
2012.02.10 - 13:46:05 Atsakyti cituojant
Svečias
ERA rašė ...

Sveika Evelina!
kadangi Jonavoje vyks finalai kovo 17d.,as esu sio renginio organizatore.man taip pat aktualus sis klausymas.atsiusk prasau pilna laiska man i -emailas- teisi,as pritariu kad i sia sporto saka negalima ziureti apdairiai del mokytojo ambiciju.

Niekaip negaliu pamatyti Jūsų e-mail adreso...
Į viršų
Darius K.
2012.02.10 - 14:00:36 Atsakyti cituojant
DariusK
Jeigu G. Ragauskienė patvirtino, kad finalinės varžybos PRIVALĖJO vykti iki 3 laimėtų legų, vadinasi galima konstatuoti faktą, kad tokių varžybų nebuvo, finalo net nebuvo! O varžybas kurios vyko Lentvaryje vasario 9 d. reikėtų traktuoti kaip varžybas neatitinkančias Olimpinio festivalio nuostatų. Išvada, kad Trakų rajonas dar neturi kandidatų kurie rajonui atstovaus finaluose Kovo 17 d. Jonavoje. Išvada - Trakų rajone reikia organizuoti naujas varžybas. Tikiuosi Erikai "isikišus" bus atstatyta teisybė.
Į viršų
Tinklalapis
Anoniminis
2012.02.10 - 14:55:51 Atsakyti cituojant
Svečias
Erikos adresas e.bagdonaviciene(@)gmail.com
Į viršų
Erika
2012.02.10 - 21:59:04 Atsakyti cituojant
Vieta: Lietuva-Norvegija
Pranešimų: 11
patikslinu savo adresa
-emailas-(be tasko)
taip.as butynai skambinsiu i Vilniu,kalbesiu su Gintare.aptarsim si klausyma,mano manymu,traku rajone turi buti surengtos naujos varzybos,manau moksleiviai treniruojasi visus metus ne tam kad juos apgaudynetu,butyna gerbti ju interesus.
Į viršų
Kliwo
2012.03.02 - 12:00:09 Atsakyti cituojant
Ir kas toliau? Taip ir nutylo viskas???......
Į viršų
Evelina
2012.03.02 - 17:34:27 Atsakyti cituojant
Svečias
Iš švietimo ir sporto centrų nesulaukiau jokio atsakymo, taip kad pasirodo niekam tai nerūpi...
Į viršų
Kliwo
2012.03.02 - 18:18:48 Atsakyti cituojant
Reiškia buvau blogu pranašu..., bet teisingu - kai sakiau, kad viskas bus nuleista "ant stabdžių"
Į viršų
Darius K.
2012.03.04 - 02:36:53 Atsakyti cituojant
DariusK
Tai kas atsitiko, tai nepagarba mūsų mėgstamai sporto šakai – smiginiui. Tai net nepagarba, o sportinis nusikaltimas vaikų akyse.
Bandau įsivaizduoti panašią situaciją krepšinio varžybose: “susirenka dvi komandos pusfinalyje kuriame sprendžiamas klausimas kuri iš jų dalyvaus respublikos finale ir komandų vadovai nutaria žaisti ne 4 kėlinius po 10 min. kaip numatyta nuostatuose, o 2 kelinukus po 5 min. Tik tam, kad greičiau būtų... Arba dar geriau: nusprendžia žaisti iki pirmo pataikymo ir laimi bei į finalą keliauja ta komanda kuri pirma imeta taškus. Maža to po aikštelę žaidimo metu nuolatos bėgioja pašaliniai, o teisėjui sušvilpus pražangą prie jo prišoka koks tuzinas žiūrovų ir visi bendrai nusprendžia kokia pražangą skirti prasižengusiąjam” Juokinga? Taip. Deja krepšinyje (ir ne tik krepšinyje) tokių dalykų net eilinės mokyklos tarpklasinėse varžybose nebūna, o štai smiginio varžybose pasirodo galima ir taisyklių nepaisyti, ir nuostatų nesilaikyti. Juokinga? Ne. Tai kodėl taip yra? Kas atsakys?
Į viršų
Tinklalapis
Kliwo
2012.03.04 - 11:16:39 Atsakyti cituojant
Labai idomu - kodel Sporto Centras tyli??? Irgi laika taupo?....
Į viršų

Greitas atsakymas:

Pradėti naują temą

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF