Legendos Taurė 2009 Kaunas
Osia | 2009.05.25 - 13:24:50 | Komentarai 1 | |

Sveiki visi Lietuvos Darts gerbėjai.

Vakar baigėsi ilgai lauktos ir tris dienas trūkusios smiginio varžybos Kaune - Legenda Cup 2009. Nueitas ilgas kelias nuo Lietuvos Darts Federacijos įkūrimo ir jos pripažinimo tarptautiniu mastu iki pirmujų Darts varžybų, organizuojamų pagal Pasaulinės Darts Federacijos – WDF taisykles. Tai reiškia, kad jau esame žinomi tarptautiniu mastu ir mūsų šalies sportininkai gali savo sugebėjimus lyginti su geriausiais pasaulio Meistrais. Visi laimėtojai bus įtraukti i WDF reitingą. Su kuo visus ir Sveikiniu.

I varžybas susirinko mažiau žaideju nei tikėtasi bet tai nei kiek nesumažino Varžybų įkarščio. Sulaukėme žaidejų iš Latvijos ir Suomijos. Viso susirinko
48 vyrai ir 18 moterys. Džiugu už mūsų vyrus, kurie dar kartą įrodė, kad yra vieni stipriausių Pabaltijyje. Vyrų vienetų varžybose abu pusfinaliai buvo lietuviški – Gintaris Armalis (Trakai) 5:4 (0:3) nugalėjo savo nuolatinį porininką Darių Labanauską ( Kaunas ), o Leonidas Smirinenka (Klaipėda) nugalėjo Gintarą Nagevičių ( Šiauliai ) 5:4 (3:0,3:4). Finalas žadėjo didelę intrigą, bet uolusis vėžių gaudytojas iš Trakų nepaliko jokių vilčių Klaipėdiečiui. 6-0. Fantastiškas rezultatas ir Gintaris Armalis tapo vyrų vienetų nugalėtoju.

Moterų tarpe Irena Čiplienė( Mažeikiai) kartu su Jonavos atstovėmis Ryte Banaitiene ir Erika Bagdonavičiene didvyrškai yrėsi tarp Latvijos ir Suomijos atstovių. Kuo didžiausi sveikinimai Erikai iškopusiai į finalą, kur Ji visgi turėjo pripažinti suomės Marijos Lindstrron pranašumą rezultatu 5-2. Sekant viso savaitgalio rezultatus ši Suomijos žaidėja dominavo tarp moterų. Puikus žaidimas ir geros pamokos Mūsų moterims. Trečioje vietoje likusios Latvijos atstovės Ieva Brikmane-Buklovska ir Vita Grebska taip pat turės ką prisiminti. Vyrų porų varžybose vėl savo svarų žody tarė lietuviai. Abu pusfinaliai lietuviški. Arunas Čiplys ir Arvydas Kvedaras nugalejo 4-2 Leonidą Smirinenko su Jaroslavu Svirsku, o vėl patapę nebe priešininkais o komanda Gintaris Armalis ir Darius Labanauskas įveikė 4-3 Gintarą Nagevičių ir Tomą Šakį. Finale intrigos nestokota. Gintaris su Dariumi nuplovė šaltu dušu Arūną su Arvydu.
Bet šiems to turbūt labiausiai ir trūko. Esant rezultatui 3-1 pabudo Arūno ir Arvydo sunkioji artilerija. Jie sugebėjo išlyginti rezultatą. Paskutiniame lege uždarymo galimybę turejo abi komandos. Bet mažasis gudrusis mažeikietis ir šį kartą parodė kas yra kas. 4-3 ir vyrų porinių Varžybų nugalėtojais tapo Arūnas Čiplys (Mažeikiai) ir Arvydas Kvedaras (Kaunas) .

Moterų tarpe tik laimėtų ir pralaimėtu legų skaičius lėmė tai, kad į finalinį etapą papuolė moterų vienetų nugalėtoja Maria Lindstrron su kolege Mona Sissi, kas dar kartą parodo, kaip svarbus žaidime kiekvienas Laimėtas legas. Net pačiom suomėms buvo netikėtas jų papuolimas I finalinį etapą. Ir tai pasirode lemtinga. Jos pusfinalyje nugalėjo Vita Grebska ir Avelina Lace iš Latvijos .
O Ieva Brikmane-Bukloska kartu su Natalija Zelenika užvėrė duris į finalą lietuvėms Irenai Čiplienei ir Arūnei Kvedarienei. Finale Maria Lindstrron su Mona Sissi pakartojo savo pasiekimą ir vėl tapo čempione tik jau moterų dvejetų rungtyje. Latvėms teko tenkintis 2 vieta.

Tai tiek prisiminimų apie praėjusias varžybas. Manau daug ką papildysite savo komentaruose .
Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems dalyviams. Visi suprasdami varžybų svarbą elgėsi tiesiog pavyzdingai. Didelis ačiū Arūnui Čipliui už techninę pagalbą tvarkant pačią varžybų eigą Ir teikiant informaciją tiek Lietuvos Darts tiek WDF internetiniuose puslapiuose. Taip pat ačiu mūsų Klubo naujiems žaidėjams Audriui Rūtei, Remigijui Žydeliui, Irmantui Mikalauskui, kurie padėjo
Varžybų eigoje spręsti organizacinius klausimus .
Taip pat didelis dėkui visam restorano Legenda kolektyvui ir direktoriui Gediminui Juodeikai, suteikusiems galimybę mums pravesti šias šaunias varžybas.